About
Standings
Current Stage – Playoff
Top Division
Division 2
Division 3
Division 4
Base Division
News
Teams
Schedule
Partners
General Partner - Gazprom
Official Partner - UGRA
Hosting Partner – Chess.com
Live
About
Standings
Current Stage – Playoff
Top Division
Division 2
Division 3
Division 4
Base Division
News
Teams
Schedule
Partners
General Partner - Gazprom
Official Partner - UGRA
Hosting Partner – Chess.com
Live
Team
Denmark
Division 3 → Division 2
2223
Average Rating
Standings
Board 1
Andersen, Mads
Rating
2585
FIDE Profile
Board 2
Thybo, Jesper Sondergaard
Rating
2381
FIDE Profile
Board 3
Kryger, Oksana
Rating
2084
FIDE Profile
Board 4
Guindy, Esmat Susanne
Rating
2144
FIDE Profile
Board 5
Bjerre, Jonas Buhl
Rating
2330
FIDE Profile
Board 6
van den Brink, Nienke
Rating
1811
FIDE Profile
Reserve player
Hansen, Sune Berg
Rating
2568
FIDE Profile
Reserve player
Kakulidis, Ellen
Rating
1908
FIDE Profile
Reserve player
Stolberg-Rohr, Thomine
Rating
1918
FIDE Profile
Reserve player
Olsen, Filip Boe
Rating
2093
FIDE Profile
Reserve player
Nielsen-Refs, Ingrid Elmer
Rating
1372
FIDE Profile
Captain
Rimestad, Arild
Rating
1838
FIDE Profile
Captain
Rimestad, Arild
Rating
1838
FIDE Profile
Results - Division 2, Pool D
No.
Title
Name
Rating
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Points
Games
1
GM
Andersen Mads
2585
0
1
0
1
½
1
1
0
1
5,5
9
2
GM
Thybo Jesper Sondergaard
2381
½
½
0
1
½
1
-
-
-
3,5
6
3
WIM
Kryger Oksana
2084
0
0
1
-
-
-
-
-
-
1,0
3
4
WFM
Guindy Esmat Susanne
2144
0
0
0
0
0
0
-
-
-
0,0
6
5
GM
Bjerre Jonas Buhl
2330
-
-
-
1
1
0
1
½
1
4,5
6
6
-
van den Brink Nienke
1811
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0,0
9
7
GM
Hansen Sune Berg
2568
-
-
-
-
-
-
1
1
1
3,0
3
9
WCM
Kakulidis Ellen
1908
-
-
-
0
½
0
0
0
1
1,5
6
10
WFM
Stolberg-Rohr Thomine
1918
-
-
-
-
-
-
½
0
0
0,5
3
11
IM
Olsen Filip Boe
2093
0
0
1
-
-
-
-
-
-
1,0
3
Results - Division 3, Pool D
No.
Title
Name
Rating
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Points
Games
1
GM
Andersen Mads
2585
1
+
1
1
½
1
1
1
1
8,5
9
2
GM
Thybo Jesper Sondergaard
2381
-
-
-
-
-
½
1
1
-
2,5
3
3
WIM
Kryger Oksana
2084
-
-
-
-
-
-
-
1
1
2,0
2
4
WFM
Guindy Esmat Susanne
2144
-
-
-
-
-
-
0
1
1
2,0
3
5
GM
Bjerre Jonas Buhl
2330
-
-
-
1
1
1
1
+
1
6,0
6
6
-
van den Brink Nienke
1811
1
1
0
½
0
0
1
½
0
4,0
9
7
GM
Hansen Sune Berg
2568
½
1
½
0
½
-
-
-
½
3,0
6
9
WCM
Kakulidis Ellen
1908
1
1
½
0
0
½
½
-
-
3,5
7
10
WFM
Stolberg-Rohr Thomine
1918
1
1
0
0
0
1
-
-
-
3,0
6
11
IM
Olsen Filip Boe
2093
1
1
1
-
-
-
-
-
-
3,0
3